مدیریت منابع
خانه عمران
مدیریت ریسک

تجهیز کارگاه

سالنامه

مدیریت زمان
صفحه اصلی > خدمات > تهیه طرح توجیهی 

ارزیابی فنی و اقتصادی پروژه ها


كدام پروژه‌ها اقتصادي هستند؟ چگونه مي‌توان ميزان اقتصادي بودن يك پروژه سرمایه گذاری در صنعت ساخت را اندازه‌گيري نمود؟ كدام شاخص‌ها و ميزان‌هاي استاندارد، ما را در اين ارزيابي كمك مي‌رسانند؟ ابزارهاي در دسترس كدامند؟
پاسخ سوالات فوق، بخش های مختلف مطالعات امکان سنجی و تهیه طرح توجیهی برای یک پروژه سرمایه گذاری در صنعت ساخت را تشکیل می دهند.
مطالعات امكان سنجي (Feasibility Study)، پس از مرحله پيدايش طرح و تعریف چارچوب کلی آن از لحاظ مشخصات محصول/خدمات ، سنجش بازار تقاضا، ظرفیت تولید و میزان سرمایه گذاری و هزینه ها و درآمدها- انجام مي شود. اين مطالعات بنا به نياز و درخواست کارفرما، در سطوح مختلفي از جزئيات پروژه مي تواند وارد شود.
وقتي که قصد داريم موافقت سرمايه گذار و يا نهاد وام دهنده اي را براي سرمايه گذاري و يا اعطاي تسهيلات جلب نماييم، بايد بتوانيم طرح خود را به خوبي معرفي نموده و از جوانب مختلف، عملي بودن، مفيدبودن و سودآوربودن آن را نشان دهيم. به همين منظور لازمست تا گزارشي را تحت عنوان طرح توجيهي و يا طرح توجيه فني، اقتصادي و مالي پروژه ارائه نماييم.
گزارشات امکان سنجی از چهار محور زیر تشکیل شده و بنا به اهداف حاصل از تهیه و ارائه آن و میزان حساسيت هاي سرمايه گذاران و بانكها،به صورت گزارش پیش امکان سنجی (Pre-
Feasibility Study) و یا امکان سنجی جامع قابل ارائه است :

1- معرفي طرح
2- مطالعات بازار
3-مطالعات فني
4- ارزیابی مالي و اقتصادي

در این راستا تیم امکان سنجی گروه CMBA خانه عمران، آمادگی ارائه خدمات امکان سنجی و تهیه طرح توجیهی را به کلیه سرمایه گذاران و صاحبان ایده در صنعت ساخت دارد. در صورت تمایل لطفاً فرم ذیل را تکمیل فرمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.نام و نام خانوادگی : *
شماره مویابل: *
پست الکترونیک: *

 

   • سایت Architects
  • سایت Cdownload
  • سایت Cacademy
  • سایت Nezameng
  • سایت Safetyhouse