مدیریت منابع
خانه عمران
مدیریت ریسک

تجهیز کارگاه

سالنامه

مدیریت زمان
صفحه اصلی > دوره‌های آموزشی > دوره‌های آموزشی کوتاه مدت  > اصول مدیریت پروژه بر اساس استاندارد PMBOK 

اصول مدیریت پروژه بر اساس استاندارد PMBOKبرای برخورداری از 4% تخفیف ثبت نام اینترنتی هم اکنون کلیک کنیدمعرفی:

بقاء رشد و توسعه سازمان‌‌هاي پروژه محور در گرو انتخاب درست پروژه‌ها و اجراي درست، به موقع، با بودجه مصوب و در چارچوب محدوده مصوب آن‌هاست. بديهي است كه اين توانمندي تنها به وسيله كسب دانش و تجربه لازم در زمينه دانش مديريت پروژه و مفاهيم عالي آن حاصل مي‌شود. مطالعه و بررسي سازمان‌هاي موفق دنيا نشان داده كه بسياري از اين سازمان‌هاي از يك نظام قوي و يكپارچه مديريت پروژه بهره مي‌برند كه آنها را قادر ساخته تا با هماهنگ و يكپارچه‌سازي تمامي اجزاء كاري پروژه به يك هم‌افزايي دست يابند. طي سال‌هاي گذشته، متخصصين مديريت پروژه دنيا تلاش نمود‌ه‌اند ماحصل تجربيات خود در اين زمينه را به صورت متدولوژي و يا استانداردهايي توسعه دهند تا به عنوان يك راهنما در سازمان‌هاي در حال توسعه مورد استفاده قرار گيرد. معروف‌ترين استاندارد در اين زمينه راهنماي استاندارد PMBOK مي‌باشد. راهنمای استاندارد (Project Management Body of Knowledge (PMBOK برای تمام افرادی که به نحوی با پروژه سر و کار دارند نامی شناخته ‌شده و معتبر می‌باشد. این استاندارد که توسط موسسه مدیریت پروژه امریکا (Project Management Institute-PMI) ارایه شده، بیانگر دانش پیکره‌بندی مدیریت پروژه که در گستره وسیعی به‌عنوان راهکارهای برتر شناخته‌ شده‌اند، می‌باشد. موسسه مدیریت پروژه امریکا که با داشتن بیش از 500 هزار عضو و PMP دارای سابقه درخشانی در زمینه مدیریت پروژه بوده، با ارایه مدرک حرفه‌ای مدیریت پروژه (Project Management Professional-PMP) گامی بزرگی در تربیت مدیران پروژه، دستیاران پروژه و اعضای تیم پروژه برداشته است. هدف اصلی راهنمای مدیریت پروژه PMBOK ، کمک به سازمان ها در اجرای پروژه های مختلف می باشد برخی از مهمترین مزایای استفاده از استاندارد مدیریت پروژه PMBOK بشرح زیر می باشد : استاندارد نمودن فرآیند مدیریت پروژه ، راهنمای آسان جهت قدم های مدیریت پروژه ، مستندسازی برخی از مباحث استاندار PMBOK شامل مفاهیم پایه ای مدیریت پروژه ، مديريت يکپارچگي پروژه ، مديريت محدوده پروژه ، مديريت زمان پروژه ، مديريت هزينه پروژه ، مديريت کيفيت پروژه ، مديريت منابع انساني پروژه ، مديريت ارتباطات پروژه ، مديريت ريسک پروژه ، مديريت تدارکات پروژه می باشد. به طور خلاصه ، استاندارد مدیریت پروژه PMBOK ، برنامه ریزی، اجرا و کنترل فعالیت های پروژه به منظور تحقق الزامات پروژه را مشخص می نماید

پیش نیازهای این دوره چیست؟

- ندارد

جایگاه دوره در جهان چگونه است؟

امروزه نزدیک به یک پنجم از تولید ناخالص داخلی (GDP) کشورهای جهان یعنی چیزی نزدیک به 12 هزار میلیارد دلار، در پروژه‏های مختلف صرف می‏شود. تنها همین نکته اهمیت و جایگاه مدیریت پروژه و لزوم آموزش و ارتقاء توان مدیران پروژه‏ را آشکار می‏کند.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

• مدیران عامل، پروژه و برنامه سازمان
• مدیران و کارشناسان ارشد برنامه ریزی و کنترل پروژه
• تمامی علاقه مندان به مدیریت پروژه و دریافت مدرک PMI

مهارت هایی که پس از گذراندن این دوره کسب می کنم چیست؟

- هدف این دوره آشنایی مخاطبین با مفاهیم بنیادی مدیریت پروژه و استاندارد PMBOK به عنوان معتبرترین مرجع مربوطه خواهد بود. در این دوره سعی خواهد شد تا مخاطبین ضمن آشنایی با ساختار این استاندارد به درک مناسبی از تفکر سیستمی حاکم بر آن دست یابند. شرکت در کارگاههای این دوره به همراه مثالهای عملی از نحوه استقرار PMBOK باعث خواهد شد ذهن مخاطبین به انعکاس مفاهیم در قالبی کاربردی پرداخته و در نتیجه باعث ثبات بیشتر آموخته ها در فرآیند یادگیری شود.

موقعیت های شغلی که با گذراندن این دوره می توانم کسب کنم چیست؟

ندارد

مزایای دوره های خانه عمران چیست؟

ندارد


  • سایت Architects
  • سایت Cdownload
  • سایت Cacademy
  • سایت Nezameng
  • سایت Safetyhouse