مدیریت منابع
خانه عمران
مدیریت ریسک

تجهیز کارگاه

سالنامه

مدیریت زمان

تفکر سیستمی


برای برخورداری از 4% تخفیف ثبت نام اینترنتی هم اکنون کلیک کنید


معرفی:

نگرش سيستمي چارچوبي منطقي و علمي ارائه مي دهد که با ساير نگرشها متفاوت است و اين تفاوت از چندبعدي بودن آن ناشي مي شود. لذا فردي که سيستم نگر است مي تواند به شناخت کامل تري از محيط خود دست يايد. فردي که جهان بيني و نحوه تفکر خود را بر نگرش سيستمي استوار مي سازد نه تنها از يک بعدي بودن و قشري فکر کردن مبري است و از تعصب ناآگاهانه و يک سو نگري دوري ميجويد، بلکه با بررسي کامل درباره کليت يک موضوع و در نظر گرفتن کليه ارتباطات ممکن (در حد امکان) ميکوشد تا به شناخت کاملتري از موضوعات و سيستمهاي محيطي خويش دست يابد و در موقعيت شناخته شده اي وظايف خويش را انجام دهد. ... ریشه بسیاری از مشکلات سازمانها و جوامع (بویژه در کشورهای جهان سوم) در عدم نگاه سیستمی به پدیده های مختلف می باشد. در این گونه سازمانها علل مختلف مشکلات و زنجیره ارتباطات و عوامل به درستی درک نشده و در نتیجه راهکارها و تصمیمات اغلب جزء نگرانه بوده و تنها بخشی از مسئله را مورد توجه قرار می دهد در چنین شرایطی ارائه راهکارها نه تنها موجب حل مشکلات نمی گردند بلکه باعث پیچیده تر شدن مشکلات، دوباره کاری و پراکنده کاری می شوند. تفکر سیستمی بیش از 20 آموزه کاربردی برای مدیریت سازمان دارد که در این دوره آموزشی می توانید آن را فرا بگیرید.

پیش نیازهای این دوره چیست؟

- ندارد

جایگاه دوره در جهان چگونه است؟

در ادبیات امروزین مدیریت در سطح جهان، مدیریت با تفکر سیستمی، مفهومی‌جا افتاده و نهادینه می‌باشد و ضرورت آن امری بدیهی به حساب می‌آید. روند جهانی شدن و پدید آمدن عصر اطلاعات که نوید‌گر جامعه‌ای شبکه ای است، لزوم دید همه جانبه و جامعی است که بتواند عناصر، اعضاء، ‌پدیده‌ها و روابط فیمابین آنها را در ارتباط با هم و در کنار هم، در سطح محلی، منطقه‌ای، ملی و جهانی ببیند را، بیش از پیش هویدا می‌سازد.

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

با توجه به میاحث این دوره آموزشی، به تمام مدیران اعم از مدیران پروژه و مدیران اجرایی توصیه می شود این دوره را بگذرانند. همچنین مباحث این دوره برای کلیه علاقمندان پیشنهاد می شود

مهارت هایی که پس از گذراندن این دوره کسب می کنم چیست؟

آیا اجزای سازمان در ارتباط و تعامل کامل با همدیگر هستند؟ آیا اجزای سازمان به اهداف و وظایف بخشی خود اشراف کافی داشته و آیا درک مشترکی از اهداف سیستم کلی وجود دارد؟ آیا سیستم های مختلف سازمان به اندازه کافی پیچیده و کامل هستند؟ آیا در این سیستم ها کلیه جوانب امور پیش بینی شده است؟ آیا زیرسیستمها در تعامل و اثر متقابل با دیگر سیستمهای سازمان قرار دارند؟ توجه به هرکدام از سئوالات فوق و ایجاد تغییرات متناسب، گامهایی در جهت اصلاح سیستم كلي و زيرسيستم هاي سازمان می باشد. اگر سیستم های سازمان به اندازه کافی، کامل، جامع و هوشمندانه طراحی شده و البته بکار گرفته شوند، همین سیستم ها فرصت سوء استفاده، تعلل و رکود را به افراد نخواهند داد. در این گونه سیستم ها فرصتی برای رابطه بازی، تخلف و دور زدن فرآیند ها وجود نداشته و سیستم کلی سازمان در عین تعامل با سیستم های دیگر به شرایط و اقتضائات محیطی سریعاً واکنش مناسب نشان می دهد. برای نیل این هدف، شما می توانید با حضور در دوره های آموزشی خانه عمران و استفاده از اساتید مجرب و حرفه ای به هدف متعالی خود دست یابید.

موقعیت های شغلی که با گذراندن این دوره می توانم کسب کنم چیست؟

- ندارد

مزایای دوره های خانه عمران چیست؟

1. گواهینامه های معتبر آموزشی 2. برگزاری دوره به شکل Work Shop 3. معرفی دانش آموختگان جویای کار در سایت جامع کاریابی CJobs.ir 4. آشنایی با سایر مدیران موفق با حضور در کلاس های آموزشی


  • سایت Architects
  • سایت Cdownload
  • سایت Cacademy
  • سایت Nezameng
  • سایت Safetyhouse