دوره جامع CMBA ساخت و ساز
دوره جامع CMBA ساخت و ساز

فرصت ورود به بازار پایدار ساخت و ساز جهت سرمایه گذاری

راهکارهای مطمئن و زیادی برای مقابله با چالش رکود و حل مسائل تورمی نداریم و دل بستن به سراب های پرنوسان بازارهای پر از حباب سرمایه خیلی وقت ها ما را از چاله به چاه می اندازد. اگر به دنبال حفظ ارزش سرمایه و کسب سود واقعی و مناسب هستید، سالهاست که ساخت و ساز با روندی رو به رشد در رتبه نخست تجارت های پرسود قرار دارد. متخصصان مجرب مدرسه کسب و کار صنعت ساختمان پس از بررسی شرایط و اهدافتان بهترین و ساده ترین راه حل موجود را به شما پیشنهاد میدهند، تا در کوتاه ترین زمان ممکن ضمن یادگیری اصول و استانداردهای فنی و مدیریتی بتوانید وارد کسب و کار ساخت و ساز شوید و یا در آن رشد کنید.

مخاطبان

مدرسه کسب و کار صنعت ساختمان، به صورت تخصصی به کسب و کار در صنعت ساختمان اختصاص دارد و دوره‌های جامعی را برای مهندسان عمران، معماران، سازندگان، مشاورین املاک و کلیه علاقه‌مندان و دست‌اندرکاران ساخت و ساز برگزار می‌کند.

اساتید دوره جامع CMBA ساخت و ساز

دوره جامع CMBA گرایش ساخت و ساز شهری، تنها دوره‌ی راهبری و مدیریت کسب و کار در صنعت ساختمان است که ویژه‌ی ساخت و ساز امروزی در ابعاد مختلف و طبق رویدادها و نیازهای روز بازار کار توسط  توسط مدرسه کسب و کار صنعت ساختمان طراحی شده و به تناوب برگزار می‌گردد.

این دوره مجموعا شامل 260 ساعت آموزش و انتقال تجربه می‌باشد و در قالب 7 دپارتمان مجزا ارائه می‌گردد:

 • مالی و اقتصادی
 • برندسازی و فروش
 • حقوقی و قراردادی
 • مدیریت و سازماندهی
 • فنی و اجرایی
 • توسعه‌ی فردی
 • مدیریت توسعه‌ی کلان کسب و کار

این دوره توسط بیش از 7 متخصص مجرب که هر یک در بخشهای مشخصی دارای تجربه‌ی عملیاتی بالا و بینشی بالغ و اصولی هستند، برگزار می‌شود. دوره‌ی مدیریت حرفه‌ای کسب و کار ویژه ساخت و ساز شهری که بصورت آنلاین/ حضوری قابل ارائه است به آن دسته از مخاطبان پیشنهاد می‌گردد که بیزنس پرسود و مطمئن ساخت و ساز را به عنوان یک کسب و کار بلند مدت و حرفه‌ای برگزیده‌اند.

CMBA چیست؟

مدرک CMBA، حرف C مخفف Construction یعنی صنعت ساختمان و MBA مخفف Master of Business Administration یعنی مدیریت کسب و کار است. CMBA تنها دوره جامع و تخصصی مدیریت کسب و کاری با تمرکز بر صنعت ساختمان در ایران است.

نظر شرکت کنندگان دوره CMBA ساخت و ساز

مي‌دانيم كه مديران فعال در حوزه‌هاي ساخت و ساز شهري و طرح‌هاي عمراني عمدتاً از دانش‌آموختگان رشته‌هاي فني- مهندسي نظير: عمران، مكانيك، برق، معماري و امثال آن مي‌باشند، حال آنكه سرفصل‌هاي مصوب اين رشته‌هاي دانشگاهي اغلب موضوعات فني را در بر گرفته و اساساً خالی از مباحث آكادميك در زمينة‌‌هاي مديريتي، مالي و ديگر موضوعات مورد نياز مديران مي‌باشد. ازاين رو واجدين پست‌هاي مديريتي در حوزه‌هاي فوق‌الذكر معمولا با نقصان علمي مواجه شده كه نتيجة آن محدوديت زاوية ديد و متعاقباً بروز چالش‌ها و آسیبهای جدي نظير موارد فوق الذکر بوده است.

از سوي ديگر با توجه به سرعت رو به رشد تكنولوژي، ابزارهاي اطلاع‌رساني و مديريتي و نيز توسعة پرشتاب دانش مديريت در تمامي زمينه‌ها و همچنين تخصصي‌تر شدن هر يك از فعاليتها بديهي است حتي در صورت گذراندن واحدهاي آكادميك و يا داشتن مدارك دانشگاهي مرتبط با حوزه‌هاي مديريت، ديگر نمي‌توان پاسخگوي نيازهاي روز بود. به عبارت ديگر مديران فعال در صنعت ساخت نه تنها بايد با مباني علمي مديريت، مديريت پروژه، مديريت مالي و نظاير آن آشنا شوند، بلكه مي‌بايست به فراخور نوع فعاليت و چشم اندازهاي پيش روي خود هوشمندانه به دانش و ابزارهاي روز مسلح شده و همواره در حال نوآوري يا استفادة مطلوب از قابليت‌ها و امكانات ايجاد شده باشند چرا كه: “امروزه دانايي و به روز بودن به عنوان تنها مزيت رقابتي محسوب مي‌گردد”

در راستاي پاسخگويي به اين نياز اساسي بود كه مدرسه کسب و کار صنعت ساختمان با تشكيل كارگروهي تخصصي درصدد طراحي و پياده سازي دوره‌هاي آموزشي جامع و متنوع CMBA نمود. اميد است اين خدمت خانه عمران نيز همچون خدمات ارايه شده طی دهه های گذشته مفيد واقع شده و به لطف پروردگار بتواند رضايت مديران و مهندسان عزيز كشورمان را جلب نمايد.

مدرسه کسب و کار صنعت ساختمان، هم مدرسه است و هم محلی برای کسب و کار و هم مرکز ارتباطات حرفه‌ای؛ با حضور و مشارکت اهالی حرفه‌ای صنعت ساختمان و اولین مرکز تخصصی برای شکل‌گیری، توسعه و مدیریت حرفه‌ای کسب و کار در بخش‌های مختلف صنعت ساختمان در ایران است. این مدرسه تنها مرجع ارائه‌ دهنده‌ی دوره‌های جامع مدیریت کسب و کار در صنعت ساختمان (CMBA) بوده و با فراهم کردن بستری برای ارتباطات حرفه‌ای، مشاوره و آموزش به بیان راهکارهای هوشمندانه، خلاق، اصولی، به روز و کاربردی برای علاقه مندان به کسب و کار حرفه‌ای در حوزه‌ی ساختمان، ساخت و ساز و معماری می‌پردازد.

رویکرد ما در مدرسه کسب و کار صنعت ساختمان خانواده محور است و می‌کوشیم تا ضمن تعامل مؤثر با یکایک مخاطبانمان فرآیند یاددهی و یادگیری را به بهترین شکل ممکن نگهداری کنیم. همه اعضا برای ما مهم هستند و می‌کوشیم تا ارتباطی عمیق و اصیل در راستای تعالی فردی و شغلی همراهانمان داشته باشیم.

اعتبار حرفه ای مدیریت کسب و کار در ساخت و ساز شهری

اعتبار مدرک CMBA

مدرک معتبر CMBA (با امکان ترجمه رسمی با سربرگ قوه قضاییه و مهر وزارت خارجه) پس از ارزیابی و احراز صلاحیت توسط موسسه تحقیق و توسعه خانه عمران ارائه می‌گردد که از سال 1389 به صورت انحصاری ارائه داده است.

نمونه مدرک CMBA

راه CMBA

دوره جامع و حرفه‌ای مدیریت کسب و کار ساخت و ساز در قالبی کاملا تخصصی و به‌روز با ساعت‌ها کار مطالعاتی و میدانی توسط یک اتاق فکر از متخصصان و مدیران مجرب در اواسط دهه هشتاد کشور طراحی شد و از اواخر همین دهه شروع به برگزاری گردید. این فرایند نوآورانه و بین‌المللی با هدف پرورش و تربیت مدیران پروژه کارآمد و شایسته در تمام حوزه‌های مالی و اقتصادی، برندینگ و فروش، حقوقی و قانونی، مدیریت و سازماندهی، فنی و اجرایی، توسعه‌ی فردی، مدیریت کلان کسب و کاربصورت مستمر در حال به‌روز رسانی و بهبود است.

درخواست مشاوره رایگان دوره جامع CMBA ساخت و ساز

شما میتوانید با تکمیل فرم ذیل ضمن کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویژگی های این فرایند آموزشی و بهره‌مندی از تجربیات و توصیه های مشاوران مجرب ما با در نظر گرفتن شرایط و اهدافتان تصمیم بهتری برای آینده خویش بگیرید.

فرم نظرسنجی

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

مزایای عضویت در مدرسه

 • دسترسی به محتوای آموزشی رایگان
 • اطلاع از پیشنهادات ویژه و تخفیف‌ها
 • بهره‌مندی از خدمات ویژه با قیمت مناسب
 • حضور در برخی رویدادهای داخلی اعضای مدرسه کسب و کار
 • بهره‌مندی شبکه ارتباطات حرفه‌ای در صنعت ساختمان
 • حضور در چرخه کسب و کار صنعت ساختمان و کسب اعتبار