دوره جامع CMBA ساخت و ساز
دوره جامع CMBA ساخت و ساز

CMBA چیست؟

مدرک CMBA، حرف C مخفف Construction یعنی صنعت ساختمان و MBA مخفف Master of Business Administration یعنی مدیریت کسب و کار است. CMBA تنها دوره جامع و تخصصی مدیریت کسب و کاری با تمرکز بر صنعت ساختمان در ایران است.

مخاطبان

مدرسه کسب و کار صنعت ساختمان، به صورت تخصصی به کسب و کار در صنعت ساختمان اختصاص دارد و دوره‌های جامعی را برای مهندسان عمران، معماران، سازندگان، مشاورین املاک و کلیه علاقه‌مندان و دست‌اندرکاران ساخت و ساز برگزار می‌کند.

با پر کردن فرم زیر، مشاوران مدرسه کسب و کار صنعت ساختمان در اسرع وقت با شما ارتباط خواهند گرفت

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

فرصت ورود به بازار پایدار ساخت و ساز جهت سرمایه گذاری

راهکارهای مطمئن و زیادی برای مقابله با چالش رکود و حل مسائل تورمی نداریم و دل بستن به سراب های پرنوسان بازارهای پر از حباب سرمایه خیلی وقت ها ما را از چاله به چاه می اندازد. اگر به دنبال حفظ ارزش سرمایه و کسب سود واقعی و مناسب هستید، سالهاست که ساخت و ساز با روندی رو به رشد در رتبه نخست تجارت های پرسود قرار دارد. متخصصان مجرب مدرسه کسب و کار صنعت ساختمان پس از بررسی شرایط و اهدافتان بهترین و ساده ترین راه حل موجود را به شما پیشنهاد میدهند، تا در کوتاه ترین زمان ممکن ضمن یادگیری اصول و استانداردهای فنی و مدیریتی بتوانید وارد کسب و کار ساخت و ساز شوید و یا در آن رشد کنید.

اعتبار حرفه ای مدیریت کسب و کار در ساخت و ساز شهری

اساتید دوره جامع CMBA ساخت و ساز

اعتبار و نمونه مدرک CMBA

مدرک معتبر CMBA (با امکان ترجمه رسمی با سربرگ قوه قضاییه و مهر وزارت خارجه) پس از ارزیابی و احراز صلاحیت توسط موسسه تحقیق و توسعه خانه عمران ارائه می‌گردد که از سال ۱۳۸۹ به صورت انحصاری ارائه داده است.

دانش آموختگان قبلی، درباره دوره CMBA اینطور میگویند...

برخی دیگر از نظرات شرکت کنندگان دوره CMBA ساخت و ساز

سوالات متداول

پاسخ به این سوال در دو بخش است:

بخش اول: ایجاد مزیت رقابتی

با گذشت زمان عرصه کسب و کار های صنعت ساختمان به شدت رقابتی شده، شاید یک سوال استراتژیک برای شما موضوع را بهتر روشن سازد:

فرض کنید شما یک سازنده ساختمان در یک منطقه شهری هستید که تعدادی رقیب نیز مانند شما در همان منطقه فعالیت می کنند.

و اما سوال: چرا متقاضی یک ملک کلنگی که بدنبال نوسازی هستند باید به شما مراجعه کنند؟ شما چه مزیت رقابتی نسبت به رقبای سازنده تان در همان منطقه دارید؟

تقریبا می توان گفت اساس مدیریت استراتژیک در کسب و کار، پاسخ دادن به سوال بالا می باشد که لازمه آن داشتن دانش و مهارت و تجربه مرتبط می باشد.

دوره CMBA با رویکردی جدید علاوه بر رفع نیاز های امروز، افق میان مدت و دراز مدتی از کسب و کار تعریف می کنند و با ایجاد تغییر نگرش در مخاطب دانش پژوه خود، نسبت به تغییر رفتار آنان در ساخت وساز تغییری جدی و قابل احساس ایجاد می کند.

بدیهی است راز بقا در کسب و کار ساخت وساز ایجاد مزیت رقابتی و ارزش افزوده است و این امر در صدر ماموریت دوره CMBA قرار گرفته است و پس از ۱۰ سال برگزاری این دوره ها بصورتی کاملا حرفه ای و کاربردی نیاز امروز و آینده صاحبان کسب و کار ساخت و ساز شهری را برآورده خواهد کرد.

بخش دوم: ایجاد شبکه ارتباطی

و مورد بسیار حائز اهمیت دیگر در کسب و کار شبکه ارتباطی قدرتمند است. موسسه تحقیق و توسعه خانه عمران با بیش از ۷۰،۰۰۰ فارغ التحصیل در دوره های مختلف، ۴۰۰ نفر مدرس و اعضای هیات علمی و بیش از ۱۰۰۰ واحد صنفی که از خدمات آموزش موسسه استفاده نموده اند یکی از قدرتمند ترین شبکه های ارتباطی صنعت ساختمان را دارا می باشد، بطور قطع و یقین صاحبان کسب و کار برای شروع و یا توسعه خود نیازمند طراحان، تامین کنندگان و یا مجریان و سرمایه گذاران حرفه ای هستند.

این مجموعه افتخار دارد بعنوان موسس این شبکه گسترده، هر عضوی که تحت نام دانش پژوه و یا متقاضی دوره CMBA می باشد را در خانواده بزرگ خود جای داده و بعنوان عضوی در شبکه ثبت می نماید.

به جهت استفاده بهینه از این شبکه بایستی با واحد میز خدمت مجموعه ارتباط گرفت.

مخاطبان این دوره مطابق جدول ذیل طبقه بندی می شوند:

همانطور که در جدول فوق ملاحضه می گردد، طراحی این دوره های آموزشی به نحوی است که مخاطبانی که از لحاظ مدرک تحصیلی، مهندسی مرتبطی ندارند نیز می توانند شرکت نموده و از مزایای این سری آموزشی بهره مند گردند.

بطور کل ساختار آموزشی در دانشگاه ها بر اساس تخصص یا (دانش محوری) می باشد و رویکرد کسب و کاری ندارد، در صورتیکه مطابق سری مدارک استاندارد ICB سه مولفه دانش، توانائی و مهارت، لازمه هر کسب و کاری است.

آموز شهای MBA در دنیا با بیش از ۱۰۰ سال سابقه برای اولین بار در کشور آمریکا با رویکرد مدیریت راهبردی کسب و کار ( Master of Business Administration ) خلق و اجرا گردید و پس از آن در اکثر کشور های در حال توسعه نیز منتشر گردید.

قالب آموزش های دوره های MBA از ۳ اصل دانش و مهارت پیروی کرده و بدنبال انتقال دانش و تجربه ناب مورد نیاز هر کسب و کار طراحی می گردد.

در موسسه تحقیق و توسعه خانه عمران ( بخش مدرسه کسب و کار ) دوره هایی تحت عنوان CMBA ( Construction MBA  ) از حدود اوایل دهه ۹۰ برای اهالی صنعت ساختمان طراحی گردیده است که از لحاظ ارزشی علاوه بر دانش آکادمیک ماموریت انتقال تجربه و مهارت را نیز با خود دارد. سری دوره های CMBA که فقط انحصاری و ثبت شده رسمی موسسه تحقیق و توسعه خانه عمران می باشد، حاصل بیش از دو دهه تجربه در صنعت ساختمان بوده و ماموریت آن تربیت مدیران شایسته و حرفه ای در کسب و کار های :

  • ساخت وساز شهری
  • معماری داخلی و بازسازی شهری
  • مشاورین املاک

می باشد، لذا رویکرد این موسسه آموزشی در قبال بار مسئولیت اجتماعی، راه اندازی و برگزاری این دوره ها در صنعت بر اساس محتوی ناب آموزشی و اساتید برجسته ای شکل گرفته است.

در ایران هیچ مرکزی در ساختار آموزش عالی کشور، مدارک MBA یا CMBA را معادل لیسانس یا فوق لیسانس معرفی نکرده است و هر شخص یا گروهی که چنین ادعائی دارد، سندیت قانونی و رسمی نخواهد داشت.

جالب توجه است که تعداد زیادی از دانشگاه های معتبر دولتی طی چند سال اخیر مبادرت، به برگزاری دوره های MBA و DBA نموده اند که صرفا در حوزه مدیریت کلان و راهبردی کسب و کار ها می باشد.

مزایای عضویت در مدرسه

  • دسترسی به محتوای آموزشی رایگان
  • اطلاع از پیشنهادات ویژه و تخفیف‌ها
  • بهره‌مندی از خدمات ویژه با قیمت مناسب
  • حضور در برخی رویدادهای داخلی اعضای مدرسه کسب و کار
  • بهره‌مندی شبکه ارتباطات حرفه‌ای در صنعت ساختمان
  • حضور در چرخه کسب و کار صنعت ساختمان و کسب اعتبار